Artur Dziurman

„Grupa Niezmordowana” Teatru ITAN to zespół bardzo różnych i interesujących osób można więc nas przedstawić w niekonwencjonalny sposób. Choćby „Księgą Imion”. Zacznijmy zatem od naszego reżysera.

Artur – wrażliwy i inteligentny o analitycznym umyśle. Lubi chodzić własnymi drogami, choć nie stroni od sprawdzonych przyjaciół. Bywa nieśmiały, ale nie stroni od płci pięknej – ma specyficzny sposób obcowania z kobietami, które potrafią to docenić, gdy go lepiej poznają. Łatwo osiąga sukcesy jako naukowiec, lekarz lub artysta. Mówi o sobie  „aktor-traktor”.

 Wybitny wręcz indywidualizm to najważniejsza cecha mężczyzny noszącego imię Artur. Nawet jego najbliżsi najczęściej nie wiedzą do końca, co mu w duszy gra i jakie kierują nim pobudki.

Często są zupełnie zaszokowani jego postępowaniem w rozmaitych sytuacjach, on jednak nigdy i nikomu nie zamierza tłumaczyć się z tego, jaki jest, bo uważa, że nikt nie ma prawa wtrącać się w jego prywatne sprawy.Nie zamierza również słuchać niczyich rad i jeśli ktoś nie chce mu się narazić, lepiej niech się z nimi powstrzyma, bo on na pewno nie weźmie sobie ich do serca, a tylko mocno się zdenerwuje, że ktoś próbuje ingerować w jego życie, narzucając mu swoją wolę. Takiego zachowania względem swojej osoby nie akceptuje nawet u tych, których najbardziej kocha, dlatego nie można mieć nadziei, że posłucha swych rodziców czy ukochanej, co może rodzić poważne konflikty, ale rozsądniej jest po prostu to zaakceptować, on bowiem nigdy się nie zmieni, przynajmniej nie w tej kwestii.

Otwarty na towarzystwo innych

W ogóle ludzie jako towarzysze są dla niego bardzo ważni, bo nie lubi zbyt długo przebywać w samotności, dlatego chętnie otacza się najrozmaitszymi osobami, przedstawicielami obojga płci, gdyż potrafi przyjaźnić się zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami.

Zainteresowanie tych ostatnich bardzo mu pochlebia, ale nie zawsze ma ochotę do rozwijania znajomości w kierunku innym niż koleżeństwo i na pewno nie można mu zarzucić, że jest uwodzicielem. Czasami wprawdzie ulega pierwotnym instynktom i angażuje się w krótki, burzliwy romans, ale na pewno nie jest to jego sposób na życie i zazwyczaj po takim incydencie obiecuje sobie, że więcej sobie na coś takiego nie pozwoli, ponieważ uważa, że nie jest to w jego stylu. Czas weryfikuje to postanowienie, trzeba jednak przyznać, iż człowiek ów nie korzysta ze swego powodzenia w taki sposób, w jaki mógłby to robić, gdyż kobiety wprost za nim szaleją i gdyby mu na tym zależało, mógłby je zmieniać jak przysłowiowe rękawiczki.

Dąży do wiedzy

Bardzo ważne jest dla niego wykształcenie i nigdy nie ma dość poszerzania swojej wiedzy na rozmaite, nieraz bardzo odległe od siebie tematy.To sprawia, że posiada wielki zasób informacji i jest w stanie wywołać w swych słuchaczach niekłamany podziw, co – trzeba przyznać – bardzo mu pochlebia i jest jednym z powodów, dla których nigdy nie ustaje w tym dążeniu. Wiedzy tej jednak nigdy nie zostawia tylko dla siebie, ale przeciwnie – bardzo chętnie się nią dzieli i udziela porad każdemu, kto tylko o nie poprosi.

Wanda Mizik

Wanda – „Diabeł wcielony” – kobieta spokojna, zrównoważona i wyrozumiała. Dba o swoje wygody nawet kosztem innych. Bardzo zdolna, ale pracowitości można sie u niej spodziewać w sytuacji dla niej krytcznej. Lubi żyć dostatnio.

Stanisław Zając

Stanisław – „Don Juan” – bardzo krytyczny, sceptyczny i energiczny. Bardzo ambitny i rzadko zadowolony z efektów swojej pracy. Przywiązuje dużą uwagę do pieniędzy. Lubi rządzić, żyć wygodnie i dostatnio.

Renata Szczepaniak

Renata – „Śpiewaczka!” – bardzo pociągająca i pozornie chłodna. Nie okazuje zbyt szybko swych prawdziwych uczuć. Woli zwodzić, kokietować i ukrywać co myśli. Gorący temperament i wrażliwa dusza. Lubi bogate i wygodne życie.

Mieczysław Baczański

Mieczysław – „Al Pacino Sceny Moliera” – bezpośredni i prostolinijny. Uzewnętrznia to co czuje i myśli. Posiada umysł krytyczny, nieco wyrachowany o silnie rozwiniętej intuicji. Towarzyski. Lubi odrobinę luksusu i spokojne życie.

Mariusz Koczara

Mariusz – „Robert Redford Sceny Moliera” –  to osoba na ogół aktywna i ruchliwa.  Często służy radą innym. Często bierze na siebie odpowiedzialność. Jest filantropem, człowiekiem dobrodusznym. Jest również pracowity, zaradny i lubi spokój.

Mariusz Długopolski

Mariusz – Do dobrego samopoczucia potrzebuje uczestnictwa w życiu świata, musi się do wszystkiego mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czuje się niepotrzebny i nieszczęśliwy. Ma jednak wszelkie dane ku temu, by być uroczym towarzyszem. Lubi wystawne przyjęcia i oryginalne dania.

Małgorzata Walkosz

Małgorzata – Claudia Schiffer Sceny Moliera – subtelna i delikatna. Szybko podejmuje decyzje. Ma skłonności despotyczne, lubi wykorzystywać swą przewagę, którą ma nad mężczyznami. Lubi żyć wygodnie i wzbudzać zainteresowanie otoczenia.

Magdalena Sokołowska

Magdalena – Greta Garbo Sceny Moliera – kobieta o bardzo pociągającej powierzchowności i beztroskim sposobie bycia. Urocza, czarująca jak kurza burza. Bardzo zdolna, nieprzeciętnie inteligentna i leniwa. Lubi muzykę i taniec.

Maciej Jackowski

Maciej – „gwiazdor Słowaka!” – stały w uczuciach i postanowieniach, mężczyzna o zdolnościach przywódczych i silnym poczuciu sprawiedliwości. Ceni własną i innych swobodę i niezależność. Nie przywiązuje wagi do ubioru, lecz zawsze elegancki

Leszek Odzieniec

Leszek – Leo Benhacker Sceny Moliera – Jest człowiekiem odpowiedzialnym i poważnie traktującym swoje obowiązki. Pod prąd i wiatr dopłynie do celu. 

Krzysztof Bartosz

Krzysztof – „niedoszły Leonardo Di Caprio” – nieprzeciętnie inteligentny, niekiedy zbyt impulsywny i pobudliwy. Jednak zwykle bardzo rozsądny. Potrafi być leniwy, jak i pracowity, co zależy wyłącznie od jego humoru i nastroju.

Joanna Koczara

Joanna jest osobą niezwykle energiczną. Posiada zdolności organizatorskie. Zawsze stara się realizować swoje idee. Chodzi wszędzie swoimi ścieżkami.

Janusz Bąk

Janusz – wszechstronnie uzdolniony, żyjący w świecie wielkich, często nieosiągalnych ideałów. Bywa niezwykle czarujący, wzbudzając duże zainteresowanie u kobiet. Ceni sobie czas spędzony z rodziną i podróże.

Janina Filip

Janina – „Jenny” z hollywood – posiada liczne uzdolnienia. Idealistka. Potrafi być niezwykle czarująca i wzbudzać duże zainteresowanie u mężczyzn. Z drugiej strony potrafi być egoistką. Ceni sobie spokojne życie.

Iwona Chamielec

Iwona – „Angelina Jolie Sceny Moliera” – łagodna, spokojna i zawsze uśmiechnięta. Wciąż czymś zajęta, lecz nie koniecznie rzeczami pożytecznymi. Potrafi być nieco próżna – lubi jak zwraca się uwagę na nią i jej ładne stroje. Obdarzona temperamentem.

Henryk Redkiewicz

Henryk – „dyrektor” – chodzi własnymi drogami, jest odważny i niezależny. Posiada silnie wyrobione poczucie dyplomacji. Potrafi kierować się wzniosłymi ideami. Bardzo wrażliwy, szczególnie na muzykę.

Helena Suchan

Helena – „Sucha Helena!” – bardzo szlachetna, o dużej wrażliwości i intuicji. W towarzystwie lubi dobrze się pokazać i dyskretnie dominować. Obdarzona jest sporym temperamentem. Lubi dobrą literaturę.

Danuta Damek

Danuta – „Danny Aiello? Aktor amerykański!” – jest osobą miłą, stanowczą i bardzo konkretną. Zawsze chce by wszystko było we właściwym czasie i miejscu. Stara się być jak najbardziej otwarta do świata i przyjaciół, co sprawia, że zawsze jest mile widziana.

Adam Łysek

Adam – „Nieśmiały aktor z Tirso de Moliny” – bardzo inteligentny, obowiązkowy i pracowity. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Nie ma zbyt wielkeigo zaufania do samego siebie. Potrafi niekiedy mieć humory. Jest opiekuńczy.

Adam Bubka

Adam Bubka – „złota rączka” – bardzo inteligentny, obowiązkowy i pracowity. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Nie ma zbyt wielkeigo zaufania do samego siebie. Potrafi niekiedy mieć humory. Jest opiekuńczy.

Barbara Dyduła

Barbara Dyduła – kolorowa Baśka! – kobieta niespokojna i tajemnicza. Jest niezwykle pewna siebie. Cieni sobie swobodę we wszystkich sprawach, które ją dotyczą. Jednocześnie uczciwa i lojalna. Posiada zdolności aktorskie.

Barbara Cekiera

Barbara Cekiera – aktorka geografka – kobieta niespokojna i tajemnicza. Jest niezwykle pewna siebie. Cieni sobie swobodę we wszystkich sprawach, które ją dotyczą. Jednocześnie uczciwa i lojalna. Posiada zdolności aktorskie.

Bogusława

Bogusława – Bogusia Adasia – ma duszę artysty, niecierpliwa, szczera i serdeczna. Zna się na ludziach. Z rozwiniętą intuicją. Nie przywiązuje większej wagi do bogactwa i wygód. :ubi dobre towarzystwo.

Elżbieta

Elżbieta – literatka – jest skryta i tajemnicza. Ceni sobie swobodę we wszystkich swoich poczynaniach.Posiada silne poczucie odpowiedzialności. Jest zawsze dobrą dyplomatką. Lubi dobrą literaturę i muzykę.

Irena

Irena – gwiazda i gosposia – bardzo wrażliwa i ambitna, skłonna przyjmować na siebie dużą odpowiedzialność i służyć dobrą radą. Ma naturę optymistki i marzycielki. Spełniają się jej najbardziej szalone pragnienia.

Jakub

Jakub – asystent reżysera – to mężczyzna bardzo kulturalny i energiczny. Chętnie się uczy i rozwiązuje coraz to nowe problemy. Potrafi zarabiać pieniądze, ale nie przywiązuje do nich wielkiej wagi. Lubi odpoczynek i dobrą zabawę.

Jan

 Jan – De Niro Sceny Moliera – patrz  Janusz.

Kazimierz

Kazimierz – kreatywny pustelnik – bardzo szlachetny, wrażliwy i uczuciowy, o wielkich zdolnościach organizacyjnych. Doskonały materiał na szefa lub zarządcę. Nie ma zbyt wielkiego szacunku do pieniędzy. Typ filantropa.

Maria

 Maria – obserwator, kalkulator? – jest bardzo odpowiedzialna i troskliwa. Można zawsze polegać na jej słowie i obietnicy. Bardzo rozsądna o wielkiej intuicji i znajomości ludzkiej natury. Lubi spokojne życie i ciekawe podróże.

Mieczysława

Mieczysława – „bileterka” – patrz: Mieczysław.

Zdzisława

Zdzisława – „Carmen” – niezwykle uczynna i pomocna, a przy tym pewna siebie i stanowcza. Łatwo odnosi sukcesy w handlu i biznesie. Zwłaszcza na kierowniczych stanowiskach. Towarzyska. Lubi spokojne domowe życie.

Zofia

Zofia – arystokratka – to wnikliwy, analityczny umysł. Wszechstronne uzdolniona i bardzo pojętna. Jest nieco beztroska. Posiada zdolności handlowe. Lubi zabawę, taniec, muzykę i dalekie podróże.

Niezmordowana Grupa ITAN

Możecie zatem wierzyć lub nie, lecz charakterystyka naszej „Niezmordowanej Grupy” w bardzo dużym procencie się potwierdza. A jeśli to jest dla was mało przekonywujące, jest jeszcze jeden sposób by to sprawdzić. Zapraszamy na nasze spektakle! Będzie wtedy sposobność by nas lepiej poznać.

„Grupa Niezmorodwana” Teatru ITAN