Dziękujemy! 27.09.2023

Premiera nowego spektaklu: „CYGANERIA”!

Plakat spektaklu cyganeria. W centrum plakatu zdjęcie grupowe aktorów w eleganckich czerwono-czarnych świecących kreacjach. U góry tytuł spektaklu. Na dole terminy spektakli i logotypy sponsorów.

Spektakl „Cyganeria” to najnowsza pozycja w repertuarze Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego, który tym razem zabiera widzów w niezapomnianą podróż, której towarzyszy francuska piosenka, poezja i teatr. Spektakl przenosi publiczność w pełen emocji świat dźwięków i słów. Za tym wyjątkowym przedstawieniem stoi integracyjna i międzypokoleniowa grupa aktorów, prowadzona przez utalentowanego twórcę filmowego oraz teatralnego – Artura Dziurmana. W „Cyganerii” ITAN kolejny raz pokonuje wszelkie bariery, aby przekazać widzom niezapomniane przeżycia.

W trakcie spektaklu można usłyszeć przepiękne francuskie utwory, w tym tytułowy „La Boheme”, tak istotny dla światowej piosenki w ogóle. Wspaniałą interpretację „Cyganerii” prezentuje Małgorzata Walkosz, zachwycając widzów swoim talentem. Oprócz tego, w przedstawieniu można usłyszeć inne znane francuskie piosenki, takie jak „Jesienne Liście”, które wprowadzają niepowtarzalny klimat rewii przełomu wieków.

Nie brakuje również utworów polskich, takich jak „Konie Apokalipsy,” „Peleryna” czy „Tańcowała Bida z nędzą”, które dodają lokalnego smaku i emocji do przedstawienia. „Cyganeria” jest spektaklem multimedialnym, gdzie sceny żywoplanowe przeplatają się z nagraniami przygotowanymi przez samą integracyjną grupę twórców. Widzowie mają okazję zobaczyć fragmenty wcześniejszych spektakli grupy oraz materiały z serialu „Pasjonaci” wyprodukowanego przez ITANa.

Atmosfera spektaklu jest nostalgiczna, a już pierwsze wersy tytułowego utworu

„Czasy te porwał wiatr
kto dwadzieścia ma lat
nie wie o czym gadamy”

dodają mu głębi i emocjonalnej wielowatstwowości. Klimat francuskiego kabaretu i piosenki poetyckiej dominuje na scenie, co sprawia, że widzowie zostają wciągnięci w urzekający świat spektaklu wywołując bliskie wszystkim pokoleniom doświadczenie tęsknoty za sztuką.

Terminy spektakli:

13 grudnia, godz. 18.30
15 grudnia, godz. 14.00 (spektakl z audiodeskrypcją) i 18.30
16 grudnia, godz. 18.30

Obsada:

Joanna Bohosiewicz, Julia Bohosiewicz, Janina Budka-Pytel, Irena Budzyń, Alicja Czarnuszka, Julia Doktor, Maria Górecka, Patrycja Malinowska, Zofia Obidowicz, Gabriela Poniedziałek, Maria Przecherska-Trębacz, Maria Siedlecka, Elżbieta Sielawa, Anna Sikora, Aneta Skrzypek, Janina Sitarz, Maria Słowiak, Helena Suchan, Renata Szczepaniak-Pajor, Małgorzata Walkosz, Dorota Ziental, Mieczysław Baczyński, Krzysztof Bartosz, Janusz Bąk, Adam Łysek, Janusz Ptak, Henryk Redkiewicz
oraz Żaneta Kussa, Magdalena Sokołowska-Gawrońska, Robert Bylica, Artur Dziurman

Orkiestra:

Pianino: Monika Bylica,
Skrzypce: Agnieszka Bugla,
Kontrabas: Krzysztof Bylica.

Gdzie: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Cricoteki (wt.-nd. 11.00-19.00) i na stronie: https://bilety.cricoteka.pl/

Spektakl współfinansowany przez Fundację PGE.