Media o nas

Artur Dziurman przyznaje, że nie raz decydenci gratulują mu osiągnięć teatru ITAN, chwalą poziom artystyczny i na tym się kończy. – A my naprawdę robimy coś, czego nikt w Polsce nie robi. Nigdzie nie ma takiej integracji. U nas aktorzy niewidomi grają z profesjonalistami na jednej scenie – mówi.

Piękny artykuł pokazujący przekrój drogi ITANa od Sceny Moliere 20 lat temu, do premiery drugiego sezonu serialu „Pasjonaci”. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu pod adresem: https://tygodnik.tvp.pl/65455932/niewidomi-na-scenie-zagrali-tak-pieknie-ze-mozna-bylo-zwariowac?fbclid=IwAR3bW-kYtyPhfmemDFLAkZSkX_H1DjDOrd_ve9eycGkLfXnwvHvY4aiQPb0

Artur Dziurman: Mamy niewidomych, mamy ludzi, którzy nie są po państwowych wyższych szkołach teatralnych, mamy tę integrację, gdzie łączymy starych i młodych. My do tego dokładamy jeszcze zawodowych aktorów, którzy nam ciągną przedstawienie i do tego jeszcze innowacje w postaci multimediów; gdzieś jesteśmy tą jakąś inną formą. To jest autorski teatr i wydaje mi się, że nieskromnie mogę powiedzieć, że w pewnym sensie dumny jestem, że udało się tego rodzaju formę stworzyć.

Cały fotoreportaż pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=KbYsu2_yKFg

Znów to zrobili! Aktorzy, reżyser, producent i cały filmowy zespół kolejny raz pokazali, że niemożliwe nie istnieje. Pokonali wiele barier, przełamali wiele stereotypów, wychodzili wiele ścieżek, odbyli setki rozmów – ciężko pracowali, aby powstał on… Drugi sezon serialu „Pasjonaci”. I powstał!

Cały artykuł pod adresem: https://www.myslenice-itv.pl/pasjonaci-2-premierowo-w-kinie-kijow-to-drugi-sezon-serialu-o-niewidomych-i-niedowidzacych-aktorach-krakowskiego-teatru-itan/