Dziękujemy! 27.09.2023

Dziękujemy raz jeszcze!

zdjecie podziękowania

Grupa teatralna „Scena Moliere”, w poniedziałek (26. maja – Dzień Matki) w Dębnickim kościele św. Stanisława Kostki, zagrała spektakl „Brat naszego Boga” wg Karola Wojtyły, w reżyserii Artura Dziurmana.

Sądząc po wyrazach uznania, jakimi były owacje po spektaklu oraz docenienie, jakie ujął w słowach po przedstawieniu ksiądz proboszcz goszczący naszą grupę, przedstawienie okazało się ważnym wydarzeniem, nie tylko dla aktorów Sceny Moliere i Teatru ITAN, ale i dla widzów naszego spektaklu. Dodatkowych wrażeń dostarczał fakt, że poniedziałkowy spektakl miał miejsce w wyjątkowej przestrzeni, bowiem to właśnie w parafii św. St. Kostki w Dębnikach, Karol Wojtyła – przyszły papież odprawił swoją prymicyjną mszę.

W dzień spektaklu nasz zespół teatralny ze smutkiem pożegnał odchodzącego z parafii w Dębnikach Księdza Proboszcza Jana Dubasa. To dzięki niemu, jego gościnności i otwartości, nasza grupa teatralna znalazła swoje miejsce przy parafii św. St. Kostki. Przez dwa lata działalności w Dębnikach, mogliśmy realizować nasze projekty, których ważną częścią były spektakle „Promieniowanie ojcostwa” i „Czarna Dama”. Składamy zatem gorące podziękowania w ręce proboszcza, żałując, że ksiądz opuszcza Kraków i tak gościnną dla nas parafię.

Dziękujemy z całego serca!

W imieniu zespołu Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego ITAN,
Krzysztof Bartosz