Dziękujemy! 27.09.2023

Odcinek „Magda” – ekstrawagancka aktorka

Magdalena Sokołowska – Gawrońska. Aktorka, która w trakcie swojej kariery była związana z Teatrem Śląskim w Katowicach, Śląskim Teatrem Tańca w Bytomu i krakowskim Teatrem. Im. Juliusza Słowackiego. Mieliśmy okazję zobaczyć ją również w wielu filmach. Kobieta z niezwykłą klasą, barwna, dowcipna, inteligentna. Niezmiennie przykuwa uwagę ekstrawaganckimi strojami zwieńczonymi tradycyjnie kolorowym szalami. Tryskająca poczuciem humoru i nieustannie kobieca. Teraz będziemy mogli ją zobaczyć w serialu „Pasjonaci”. Pani Magda to kobieta pełna kontrastów. Z jednej strony mocno stąpa po ziemi, a z drugiej ciągle aktywnie realizuje własne projekty artystyczne. Przebojowa i zdecydowana, ale przy uważniejszej obserwacji można dostrzec, że wrażliwa i krucha.
Jej dystans do siebie samej i świata rozbraja i natychmiast zjednuje sympatię. Ot, z jednej strony rajski ptak mieniący się czerwienią i pomarańczem, a z drugiej chodząca historia rozwoju telewizji i teatru w powojennej Polsce.

Projekt jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, PKN ORLEN oraz Fundację ORLEN.