Dziękujemy! 27.09.2023

„Pasjonaci” w TVP Dokument

Pierwsza część „Pasjonatów” jest ponownie emitowana przez TVP Dokument. Oba sezony serialu są również cały czas dostępne na VOD TVP. Zapraszamy do oglądania!

Opis pierwszego sezonu na platformie VOD TVP: Odcinkowy dokument fabularyzowany opowiadający historię niewidomych i niedowidzących aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) w Krakowie. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście produkcji oraz kilkaset zagranych przedstawień w Polsce i zagranicą. Seria obejmuje trzynaście różnych historii życiowych, a każda z nich zwraca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami.
Teatr ITAN działający przy fundacji o tej samej nazwie przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Prowadzi tym samym do integracji profesjonalistów z amatorami, seniorów z młodzieżą w niezwykłym miejscu, jakim jest scena. Bohaterami serii są niewidomi i niedowidzący aktorzy, którzy grają samych siebie. Podstawą scenariuszy są autentyczne zdarzenia z życia twórców krakowskiego teatru, a temat niepełnosprawności pokazany jest z perspektywy pierwszej osoby. Zaangażowanie do produkcji zawodowych aktorów pomogło osobom niepełnosprawnym lepiej poznać kunszt pracy scenicznej. W efekcie oglądamy wyjątkowe historie o ludziach z bardzo oryginalnym pomysłem na życie, którzy mimo przeciwności i barier chcą spełniać swoje pasje.

Link do serialu: https://vod.tvp.pl/programy,88/pasjonaci-odcinki,290882

Plakat pierwszego sezonu "Pasjonatów".