Dziękujemy! 27.09.2023

Podsumowanie projektu „Pokazy spektaklu Alicja w Krainie Czarów teatru ITAN i warsztaty teatralne dla dzieci z miejscowości pozbawionych stałego teatru”

 

Wkrótce dobiega końca realizowany przez nas projekt Pokazy spektaklu Alicja w Krainie Czarów teatru ITAN i warsztaty teatralne dla dzieci z miejscowości pozbawionych stałego teatru. W ramach zadania od lipca pracowaliśmy nad wznowieniem spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”. O naszych działaniach informowaliśmy na bieżąco naszych widzów za pomoc stron internetowych, a o nadchodzących przedstawieniach powiadamiały również lokalne media – Myślenice-itv, portal edu.myslenicki.pl oraz gminapcim.pl. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji spektakli wyjazdowych udało nam się dotrzeć z profesjonalnym spektaklem teatralnym do młodych widzów z miejscowości Małopolski, w których nie ma działają teatry instytucjonalne – Myślenic i Pcimia. Kto wie być może nasze przedstawienia zagrane w październiku i listopadzie były pierwszym kontaktem z teatrem?

W Domu Ludowym w Myślenicach i GOKiS w Pcimiu pokazaliśmy „Alicję w Krainie Czarów” reżyserii Artura Dziurmana. Nasze spektakle zobaczyło łącznie około 400 młodych widzów. Po część uczestników miało okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez posiadającą kilkunastoletnie doświadczenie sceniczne, aktorkę i instruktorkę Iwonę Chamielec. W zajęciach wzięło udział ponad 60 dzieci.

Możemy poszczycić się niezwykle udanym uczestnictwem publiczności zarówno we wspomnianych przedstawieniach jak i warsztatach. Młodzi entuzjaści teatralni dzięki interaktywnym scenom w spektaklach mogli wziąć w nich czynny udział, a najbardziej aktywni spośród publiczności – spróbować swoich sił na scenie podczas warsztatów. Wierzymy, że ten kontakt z kulturą osób, którym trudniej do niej dotrzeć zaowocuje w przyszłości i przyciągnie od teatru coraz więcej młodych ludzi.

 

 

Przedstawienie i warsztaty są częścią projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego