Dziękujemy! 27.09.2023

13 – ODCINKOWY SERIAL TELEWIZYJNY „ PASJONACI” SEZON 2

Aktorzy Teatru Aktora Niewidomego ITAN powracają. Minęły dwa lata od czasu, kiedy spotkaliśmy ich po raz pierwszy. W drugiej serii serialu dobrze znani nam bohaterowie nadal walczą o siebie i swoich bliskich. Serial pokazuje, jak mierzą się ze swoimi problemami i pokonują przeszkody, które stawia przed nimi życie. A jest tego dużo; Krzysiek i Monika zamieszkują razem, ale cieniem na ich związku kładzie się nadopiekuńczość matki Krzyśka. Elę dopada depresja i brak wiary w siebie, ale od czego są przyjaciele? Mietek nadal marzy o miłości, ale na razie musi skoncentrować się na opiece nad chorą matką. Alicja tęskni za Gdynią, co wiąże się z dylematem rozstania się z Jaśkiem. Codzienność zmusza wszystkich do trudnych wyborów.

Najważniejsze, że po okresie impasu dostają dwie wiadomości: jedną o przyznaniu dotacji na nową sztukę „Wesele po krakowsku”, a drugą –  jeszcze bardziej niezwykłą – o przyznaniu im wymarzonego budynku na przyszłą siedzibę teatru.

Każdy osiągnięty cel jest zaledwie początkiem nowych wyzwań.

W nowej serii poznajemy również kilku nowych bohaterów: niewidome małżeństwo z Wrocławia , uzdolnione artystki jak Patrycja czy Lilianna. Poznając ich historię, poznajemy również ich problemy i ludzi, których los stawia na ich drodze. Zobaczymy, jak radzą sobie w codziennych sytuacjach.

Problemy seniorów, ale również młodzieży i dzieci; przyjaźń, zwątpienie, strach, miłość. Skrywane emocje, które mają wpływ na innych. I jaką rolę życiową mają Pasjonaci do odegrania? Może to kolejne przedstawienie, które uprzyjemni widzowi wieczór, a może to sztuka zmienia świat na lepsze?

Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON  w ramach konkursu „Sięgamy po sukces” oraz

 Fundacji LOTOS, PKN ORLEN i TVP S.A.

 

Plakat dotyczący zadań dofinansowanych z państwowych funduszy celowych