Dziękujemy! 27.09.2023

KOZIOŁEK MATOŁEK

„W Pacanowie kozy kują,/wiec koziołek, mądra głowa,/błąka się po całym świecie,/aby dojść do Pacanowa…” Tak, tę historię napisaną przez Kornela Makuszyńskiego, a spopularyzowaną przez serial animowany studia Se-Ma-For, znamy wszyscy.

Koziołek Matołek teatru ITAN jest mocno związany z popularną w PRL-u bajką. Wprowadza jednak do tej historii świetne aktorskie interpretacje! Świetnie wykonane piosenki, wiele zabawnych gagów i talent komediowy naszych aktorów. To wszystko sprawia, że spektakl ten pozostaje atrakcyjny nie tylko dla wspominających z nostalgią bajkę dorosłych, ale również (a raczej przede wszystkim) dzieci.

Historia o tym, że wytrwałość, konsekwencja, chęć zdobywania wiedzy i wyobraźnia pomogą w osiągnięciu każdego celu. Reżyser pobudza wyobraźnię młodych widzów i wciąga do kolorowego świata. Koziołkowi przyjdzie zmierzyć się z Beduinem, komandosem Rambo, Kevinem Costnerem i Indianami, wielorybem, panem Twardowskim, showbiznesem w Hollywood, setką bab w czerwonych spódnicach z Nowego Jorku, starą góralką, a nawet neapolitańską mafią. Przede wszystkim jednak sympatycznemu, ale i łatwowiernemu Matołkowi dane będzie zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami i zwątpieniami. Czy pozornie niezdarny i głupiutki Matołek odnajdzie jedyne miejsce, gdzie podkuwają kozy? Jaki sens będzie miała jego wyprawa? Czego się nauczy, co zrozumie?

Uwaga do opiekunów: Spektakl zawiera głośne odgłosy wystrzeliwanej amunicji w nawiązaniu do historii Matołka w Afganistanie.