Spotkanie z dr Mieczysławem Tuleją (Kraków)

spotkanie z dr tulejąKraków

Dr Mieczysław Tuleja. Niedawno byliśmy zaproszeni na Jego Jubileusz 50. lecie pracy jako organisty Parafii św. Stanisława Kostki. Dzisiaj natomiast możemy gościć go u siebie. Ogromna to przyjemność i niemały zaszczyt spotkać tak wyjątkowego człowieka. Wyjątkowego szczególnie dlatego, że mimo wielu osiągnięć zawodowo-artystycznych docenionych między innymi przez Jana Pawła II, czy Benedykta XVI medalami: Pro Ecclesia et Pontifice i orderem św Sylwestra, Pan Mieczysław Tuleja pozostał bardzo skromnym i ujmującym, zwyczajnie wrażliwym człowiekiem. Być może te cechy są domeną ludzi na codzień obcujących z muzyką, o której i o swojej pracy opowiadał nam nasz gość. Były również wspomnienia i zdjęcia ze spotkań z Janem Pawłem II. Można by ich słuchać bez końca. Bardzo wzruszającym momentem była dla nas również możliwość obejrzenia, a nawet wzięcia do rąk wspaniałych odznaczeń nadanych Mieczysławowi Tuleji przez samych Namiestników Piotrowych. Jakimż więc przywilejem jest zostać tymi odznaczeniami wyróżnionym.

Nasze spotkanie mogłoby trwać jeszcze bardzo długo, ale wiadomo, zę miało ono swoje ramy czasowe. Natomiast nasz gość wyraził chęć ponownych spotkań z nami i z muzyką organową. Niezmiernie jesteśmy mu wdzięczni i zaszczyceni taką propozycją. Dziękujemy i czekamy na następne wspaniałe spotkania.

Niezmordowana Grupa ITAN

 

 

Projekt Legendy Krakowa Łączą Pokolenia jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012- 2013 (ASOS)

logo mpips 2013