Dziękujemy! 27.09.2023

„Wykluczeni” Dziurmana na festiwalu „Kino z duszą”!

Z dumą trafiamy na listę filmów konkursowych VII edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”!

Fotos z filmu
Wykluczeni (2017), reż. A. Dziurman.

„Wykluczonych” w reżyserii Artura Dziurmana z 2019 r. – zobaczyć będzie można podczas tegorocznej edycji „Kina z duszą”, od 22.10 do 26.10.19 r. w Warszawskiej Kinotece (Plac Defilad 1). Wstęp i szczegóły już wkrótce na stronie organizatora: https://kinozdusza.pl/

Jak zaznaczają organizatorzy „celem inicjatywy jest prezentowanie widowni najciekawszych filmów dokumentalnych, podejmujących tematykę historyczną, prorodzinną, psychologiczną, religijną i społeczną odzwierciedlającą znaczenie wartości chrześcijańskich w kształtowaniu polskiej kultury oraz animowanie w społeczności miejskiej inicjatyw związanych z popularyzowaniem kina dokumentalnego”. Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia – a wszystkich, którzy będą w tym czasie w Warszawie – zapraszamy na seans!

O filmie:

„Wykluczeni” to film dokumentalny o krakowskiej grupie Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego. Obraz w reżyserii Artura Dziurmana stanowi osobisty portret zespołu aktorskiego działającego w teatrze „ITAN”. W „Wykluczonych” członkowie grupy opowiadają o swoim życiu, pracy artystycznej, problemach i marzeniach. Film szczerze i bez zadęcia, czy żalów przedstawia niełatwą sytuację, w jakiej znaleźli się twórcy oraz to, jak mimo przeciwności radzą sobie z tworzeniem spektakli i codziennością. Dokument ukazuje aktorów w okresie pracy nad przedstawieniem „Starsi Panowie Dwaj” (na podstawie dorobku Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego), w którym – oprócz stałego zespołu – występują również Bohdan Łazuka i Jacek Fedorowicz. To muzyczne widowisko scala ze sobą wszystkie postaci występujące w filmie. Ukazuje także pełne możliwości i talent aktorów – jedynego w Polsce – zawodowego, integracyjnego teatru osób z dysfunkcją wzroku.