Dziękujemy! 27.09.2023

Zostań aktorem lub statystą – casting osób z dysfunkcją wzroku do serialu „Pasjonaci” w reż. Artura Dziurmana

Teatr ITAN ruszył z produkcją serialu „Pasjonaci”. Szukamy osób z dysfunkcją narządu wzroku, które chcą spróbować swoich sił – jako aktorzy bądź statyści na planie filmowym naszej najnowszej produkcji. Jesteś osobą z dysfunkcją wzroku, niewidomą bądź niedowidzącą? (orzeczenie o niepełnosprawności). Masz doświadczenie aktorskie – na scenie lub przed kamerą, a może po prostu chcesz przeżyć przygodę? Zapraszamy do wspólnego działania!

Napisz lub zadzwoń:
tel.: +48 609 598 977
e-mail: teatr.itan@interia.pl

Nabór od czerwca 2019. Plan filmowy już w lipcu tego roku. Miejsca zdjęciowe to m.in. Kraków, morze, góry. Odpiszemy na każde zgłoszenie.

Obejrzyj materiał filmowy o Serialu:

Najnowsza produkcja ITANa – serial „Pasjonaci”
W Stanach Zjednoczonych, m.in. z inicjatywy Travisa Floresa (aktora, mówcy motywacyjnego i pisarza zmagającego się przez lata z mukowiscydozą) – powstaje serial „Sorta Supportive”, komediowa produkcja o życiu z różnymi schorzeniami. Obsadę stanowić będą przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami, które wciąż nieczęsto pojawiają się na małym ekranie. Tymczasem w Polsce ruszyła produkcja o podobnych celach i przesłaniu – pierwszy serial o niezwykłej krakowskiej grupie teatralnej „Pasjonaci”. O przedsięwzięciu zdążyli już usłyszeć widzowie, sympatycy Sceny Moliera i twórczości Artura Dziurmana. W listopadzie 2018 roku, w krakowskim teatrze Variete, Teatr ITAN symbolicznie rozpoczął pracę nad serialem. W atmosferę wprowadzili widzów odtwórcy głównych ról, czytając dialogi. Tego dnia, po raz pierwszy publicznie, został przedstawiony zwiastun „Pasjonatów”.
W styczniu 2019 roku na dobre rozpoczął się okres intensywnej pracy. „Pasjonaci” to trzynaście historii. Każda związana jest z jednym z aktorów ITANa. Wszystkie o prawdziwych doświadczeniach. W rolę artystów wcielili się aktorzy Fundacji ITAN, pozostałe postaci zagrają aktorzy zawodowi. Każdy odcinek to przybliżenie historii konkretnej osoby – aktora bądź aktorki teatru. W styczniu scenariusze przeszły pierwsze czytania i zostały nagrane na dyktafony, aby ułatwić naukę tekstu niewidomym i słabowidzącym aktorom. Całości tych działań patronował PKN Orlen. W lutym aktorzy teatru ITAN skupili się na analizie postaci każdego z bohaterów. Przyszedł również czas na interpretację tekstów pierwszych trzech odcinków oraz dobór aktorów zawodowych. W marcu aktorzy zmierzyli się z interpretacją następnych odcinków tzn. od czwartego do trzynastego. Pierwsze próby kamerowe miały miejsce na początku kwietnia bieżącego roku i asystował im Artur Dziurman. Reszta miesiąca upłynęła na próbach sytuacyjnych, kamerowych i choreograficznych wybranych sekwencji. Również na kwiecień przypadł wybór do scen teatralnych, które mają wejść do poszczególnych odcinków jako integralna część, mająca na celu przybliżyć postać konkretnego bohatera. Wszystkie działania mogły się odbyć dzięki głównemu sponsorowi PKN Orlen, który na tym etapie przedsięwzięcia wspierał je finansowo.


Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych